Skąd pomysł na stworzenie Mocniejsi.pl?

Pomysł na usługę Mocniejsi.pl powstał już w okresie pandemii COVID-19, podczas której realia na rynku pracy oraz kondycja psychiczna Polaków uległy zmianie. W zasadzie, chłonność rynku na usługę wsparcia psychologicznego pracowników istniała wiele lat wcześniej. Wtedy po raz pierwszy pomyślałam o tym jak fantastycznie byłoby wprowadzić taki projekt na rynek polski. Bardziej traktowałam to jako idealistyczną wizję, ponieważ z wykształcenia jestem psychologiem i wiem jak ważna jest równowaga psychiczna w aspekcie zawodowym. Dodatkowo praca w wewnętrznym dziale HR pozwoliła mi zaobserwować jak pomocne dla pracodawców byłoby skorzystanie z takiej usługi przez ich pracowników. Wiele artykułów i raportów zagranicznych wskazywało na ogromną potrzebę rynku w tym zakresie, a więc i na powodzenie takiego projektu. Sytuacja z COVID-19 uświadomiła pracodawcom jak ważne jest wsparcie psychiczne w miejscu pracy. Świadomość pracodawców z dnia na dzień rośnie, tworząc tym samym perspektywę na rozwój w tym obszarze. Jako współtwórca Mocniejsi.pl bardzo się cieszę, że udało nam się połączyć wiedzę i doświadczenia i stworzyć taki projekt. Wiem jak duży ma w sobie potencjał.

Czy usługa kierowana jest do pracodawców, czy do pracowników?

Projekt Mocniejsi.pl kierowany jest do pracodawców, którzy chcą wesprzeć swoich pracowników w aspekcie psychologicznym. Pracodawca nawiązując z nami współpracę wzbogaca swój pakiet benefitowy o usługę wsparcia psychologicznego. To tak jak np. z kartami sportu, kartami kultury itp., gdzie każdy z pracowników dzięki pracodawcy ma możliwość korzystania z nich, na swoich warunkach, kiedy chce i gdzie chce. Oczywiście, w ramach projektu Mocniejsi.pl mamy różne pakiety w zależności od ilości i zapotrzebowania pracowników. Inne dla małych, średnich czy dużych firm. Z chęcią opowiadamy o nich naszym klientom, starając się w jak najlepszym stopniu dopasować do każdego optymalne, satysfakcjonujące, a przede wszystkim skuteczne rozwiązanie.

Na czym polega usługa Mocniejsi.pl?

Usługa Mocniejsi.pl polega na stworzeniu łatwo dostępnego miejsca dla pracowników do rozmowy z doświadczonym psychologiem. Psycholog jest skoncentrowany na znalezieniu odpowiedniego rozwiązania, bazującego na indywidualnych doświadczeniach pracownika. Skorzystanie z naszego benefitu przynosi korzyść zarówno dla pracownika, pozwalając mu na powrót do równowagi psychicznej, jak i dla pracodawcy zwiększając np. efektywność i motywację pracowników lub zmniejszając ich rotację pomiędzy pracodawcami.

Jak Mocniejsi.pl działają w praktyce?

W praktyce wygląda to tak, że pracownik wchodząc na naszą stronę lub dzwoniąc na numer infolinii, umawia rozmowę z psychologiem, wybierając odpowiedni dla siebie termin. Ma możliwość wyboru anonimowej rozmowy on-line lub rozmowy telefonicznej. Zależy nam na promowaniu zdrowia psychicznego w firmach, wprowadzaniu równowagi oraz budowaniu wraz z pracodawcą pro-pracowniczej kultury organizacyjnej. Wszystko po to, aby promować zdrowie i cieszyć się nim przez całe życie.

Na czym się wzorowaliście?

W zasadzie jesteśmy na bieżąco z badaniami i raportami odnośnie korzyści jakie daje dla firm wsparcie psychologiczne pracowników w Ameryce lub krajach Europy Zachodniej. Nasze indywidualne doświadczenia i obserwacje skłoniły nas do podjęcia działań. Projekt tworzyliśmy opierając się o własną wizję, wiedzę i analizy, dlatego tym bardziej jesteśmy z niego dumni. Nie mieliśmy wzorca i mamy nadzieję, że to my będziemy wzorcem dla innych. Chcemy zbudować nowy wymiar benefitów pracowniczych, opartych o tak ważne wsparcie psychologiczne.

Dlaczego teraz zdecydowaliście się na wprowadzenie takiej usługi?

Uznaliśmy, że jesteśmy ze wszystkim gotowi, że mamy niezbędną wiedzę i narzędzia, aby stworzyć skuteczny program ochrony psychologicznej pracowników. Dodatkowo sytuacja z COVID-19 bardzo wpłynęła i zmieniła psychikę pracowników. Zmiany doprowadziły do destabilizacji w różnych wymiarach, a my chcemy zadbać o wymiar psychologiczny. Jesteśmy gotowi do działania i wspierania naszych klientów w tych jakże zmiennych czasach.

Jakie macie plany?

Chcemy polepszyć komfort oraz równowagę psychiczną tysięcy pracowników, dbając o jak najwyższą jakość świadczonych usług. Im więcej osób dzięki nam poczuje się lepiej i odzyska równowagę, tym bardziej zadowoleni będziemy my i nasi klienci.

Translate »